Genel

Başkan Kefli'den Başkan Yüce'ye Teşekkür

Başkan Kefli'den Başkan Yüce'ye Teşekkür

Başkan Kefli'den Başkan Yüce'ye Teşekkür

3 Haziran 2020 14:35
-A

+A

Melen Botanik Vadisi’nde incelemelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “78 kilometre uzunluğa sahip olan, Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerimizin sınırlarında yer alan Melen Botanik Vadimizde biberiye, lavanta ve ıhlamur dikimlerimizi gerçekleştirdik. Atıl bir vaziyette olan bu alanı hem ekonomiye kazandırıyoruz hem de estetik bir görünüme kavuşturuyoruz. Atıl vaziyette olan 4 bin dekar alan Cennet vadisine dönüşüyor. Hayırlı olsun” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Melen Botanik Vadisi’nde incelemelerde bulundu. 4 bin dekar alanda dikimleri gerçekleştirilen biberiye, lavanta ve ıhlamurların arasında gezen Başkan Ekrem Yüce, “İnşallah verimli topraklarımızdan en iyi şekilde istifade ediyor, 3 ilçemizi de kapsayan Melen Botanik Vadimiz ile ülkemize örnek bir çalışmayı hayata geçiriyoruz” dedi. Başkan Yüce’ye Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sungur Mehmet Yeni de eşlik etti.
 
Melen Botanik Vadisi
Melen Botanik Vadisi’nin adeta bir Cennet köşesi olacağını ifade ederek konuşması başlayan Başkan Ekrem Yüce, “78 kilometre uzunluğa sahip olan, Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerimizin sınırlarında yer alan Melen Botanik Vadimizde biberiye, lavanta ve ıhlamur dikimlerimizi gerçekleştirdik. Vadimizin güvenliğini sağlayacak atlı ekiplerimiz için ise yeni bir alan inşa ettik. Atıl bir vaziyette olan bu alanı hem ekonomiye kazandırıyoruz hem de estetik bir yapıya kavuşturuyoruz. Hayırlı olsun” dedi.
 
Sağlık sektörüne organik katkı
Açıklamalarına devam eden Başkan Ekrem Yüce, “Her 10 kilometrede bir arı kovanlarımız olacak. Böylelikle organik bal üretimini sağlamış olacağız. Ektiğimiz bitkilerin yanı sıra tıbbi açıdan önemli olan bitkileri de yetiştirmek adına Orman Bölge Müdürlüğümüz ile ortaklaşa çalışmalar yürütüyoruz. Bunun yanı sıra kozmetik sanayiye de katkı sunacağız. Buradaki merkezde kozmetik sanayide kullanılmak üzere esansiyel yağlar çıkartacağız. İnsan sağlığına katkı ve takviye olacak çalışmaları da yine bu alanda gerçekleştireceğiz. Ayrıca hem turizm potansiyeline katkı sağlayacak hem de üniversite iş birlikleriyle öğrencilerimize de burada imkanlar sunacağız” dedi.

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli :  Sakarya Büyükşehir Belediye başkanımız sevgili abimiz büyüğümüz Ekrem başkanımızı Bizde Kaynarca  halkı adına tebrik ediyoruz. Bukadar değerli kıymetli bir projenin  kullanılmayan ölü bölge olarak nitelendirilen kaynarca karasu ve kocaali  hattı olan melen arazisi üzerinde   yapılması  muhteşem bir güzellik. Bizler Kaynarca Belediyesi olarak kendi sınırlarımız içerisinde Ekrem Başkanımızın bu büyük ve önemli  projesine tam destek vererek üzerimize düşen tüm görevleri tamamlamaya çalışıyor, gerektiğinde sevgili abimizin yeni talimatlarınıda  alarak ihtiyaç olan tüm desteğimizi vermeye hazırız,dediFacebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku