Genel

Başkan KEFLİ'den Çalışanlarına %54 Zam

Başkan KEFLİ'den Çalışanlarına %54 Zam

Başkan KEFLİ'den Çalışanlarına %54 Zam

11 Aralık 2020 15:42
-A

+A

KAYNARCA BELEDİYESİ ŞİRKETİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ
Bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Kaynarca Belediyesine bağlı KAYNARCA GRUP İNŞAAT MADENCİLİK GIDA PETROL SANAYİ VE TİCARET A,Ş.’DE imzalar atıldı. 
Kaynarca Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında varılan anlaşma doğrultusunda, belediye işçilerinin 2 yıl süreyle geçerli olacak sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Belediye Başkanı Murat KEFLİ ve Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR tarafından imza altına alındı.
GÖKDEMİR; EMEĞİN VE EMEKÇİNİN DOSTU MURAT KEFLİ
Gökdemir yaptığı konuşmada, 696 KHK ile kadroya geçen üyelerimizin o günden bugüne maddi haklarında kayıplar meydana gelmişti. Yeni sözleşmeler ile bu kayıpların giderilmesi gerektiğine inanıyor ve bunun için çaba gösteriyoruz. Müzakere kültürü ve nezaket içinde sonlandırdığımız bu toplu iş sözleşmesinde bu kayıpları telafi etmeye çalıştık. Samimiyeti, duyarlılığı ve gösterdiği gayretlerden dolayı Kaynarca Belediye Başkanımız emeğin ve emekçinin dostu Sayın Murat KEFLİ ve ekibine teşekkürü bir borç biliriz.
KAYIPLAR TELAFİ EDİLDİ
Çalışanların ücret noktasında kendilerini taşeron olarak gördüğü, motivasyonlarını olumsuz olarak etkileyen durumun ortadan kalktığı, çalışanlara gelecek ile ilgili umut vaat eden bir sözleşme olmuştur.2 Nisan 2018 den bu yana kamu çerçeve sözleşmesinde % 4 ücret zam oranları ile enflasyonlara ezilmiş, almış olduğu maaşın alım gücü düşmüş işçilerimizin kayıplarını telafi edecek bir sözleşme olmuştur. 
İNSANİ YAŞAM KOŞULLARINDA BİR ÜCRET
Ücret zammı en düşük  %40 dan  %54 oranına kadar artış yapılmış olup, 2. Yıl ücret zammı olarak 2021 yılı Temmuz ayı enflasyon oranına 2 puan refah payı eklenerek ücret zammı uygulanacaktır. Belediyede çalışmakta olan eski işçilerde uygulanan toplu iş sözleşmesi kalemleri Personel Şirketinde de kabul edilmiş izin hakları gibi birçok sosyal kalemler de eşitlenmiştir. Yapılan toplu iş sözleşmesi ile çalışanlara yıllık 64 yevmiye akdi ikramiye ödenecektir. 
Kaynarca Belediyesi ve tüm Hizmet-İş Sendikasına üye çalışanlarının bölgedeki en iyi maaşları almasını istediğini ve bunun için çalıştıklarını dile getirerek, şunları söyledi: işçilerin çalışma şartlarını daha da iyileştirmek için gayret gösterdiklerini aktardı. Sözleşmede belediye imkânlarını da gözettiklerini, sözleşmenin herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.
KEFLİ; EMEĞİN VE EMEKÇİNİN YANINDA OLACAĞIZ
İmza töreninde konuşan Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli yaptığı konuşmada, personelimiz gecesini gündüzüne katmış Kaynarca Halkına hizmet etmiştir. Alın teri dökmüştür, özellikle pandemi döneminde gösterdikleri özveri ve fedakârlıktan dolayı teşekkür ederim. Her zaman emeğin ve emekçinin yanında tavır alamaya devam edeceğiz dedi. Amacımız çalışanların arasındaki ücret farklılıklarının
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku