Genel

Büyükşehirden Asfalt,Cankurtaran,Kaynarca Belediyesinden Parke ve Günü BirlikTesisler

Büyükşehirden Asfalt,Cankurtaran,Kaynarca Belediyesinden Parke ve Günü BirlikTesisler

Büyükşehirden Asfalt,Cankurtaran,Kaynarca Belediyesinden Parke ve Günü BirlikTesisler

20 Haziran 2019 11:55
-A

+A

     Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü'ne bağlı cankurtaran ekipleri, Karadeniz sahillerinde boğulma vakalarına karşı görevlerinin başında. Ekipler Karadeniz sahillerinde 17 günde 138 boğulma vakasını önledi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü'ne bağlı cankurtaran ekipleri sahillerde çalışmalarını sürdürüyor. Cankurtaran ekipleri Kaynarca Karaboğaz, Karasu ve Kocaali'de 1 Haziran Cumartesi günü 40 gözetleme kulesi, 1 jetski, 2 zodyak bot ile boğulma vakalarına karşı aktif olarak müdahale ediyor.
Konuyla ilgili İtfaiye Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, "62 personelimiz, 40 cankurtaran kulesi, 7 jetski kurtarma aracı, 2 adet zodyak bot ile hizmet veriyoruz. 1 Haziran'dan bugüne boğulma tehlikesi geçiren 138 vatandaşımızı kurtardık. 75 vatandaşımızın tedavisi ayakta gerçekleştirilirken; 53 kişi ise hastanelere sevk edilmiştir. Vatandaşlarımızdan uyarı tabelalarını dikkate almaları, cankurtaran ekiplerimizin olmadığı kıyı şeritlerinde denize girmemeleri noktasında hassasiyet bekliyoruz" ifadelerine yer verildi.
       Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli  : Karadenizimizde  10 km boyunda 900 metre kum derinliği  olan Karaboğaz sahilimizde  Sakarya Büyükşehir  Belediyemizin görevli Can kurtaranlarının görevlerinin başında olması  sahilde serinlemek için denize giren vatandaşlarımıza da  güven veriyor. Sevgili  Ekrem Yüce başkanımıza ve  ilgili tüm  personellere  teşekkür ediyorum. Kaynarca Belediyesi olarak yine Sakarya büyükşehir belediyemizin Karaboğaz sahil yolunu sıcak asfalt çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte bizlerde Kaynarca Belediyesi olarak  Sakarya Valiliğimizinde destekleri ile deniz plajına inecek  10 metre genişliğinde 750 metrelik parke çalışmamız ile birlikte günü birlik tesisiler  ve  park alanı olarak geniş bir alanı  parke çalışması yaparak halkımızın kullanımına  açacağız.Ayrıca sahil boyunca  temizlik çalışmaları da programa alınmış olup çalışmalar devam etmektedir.dedi
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku