Genel

KABET, Ferizli'de Yüreklere Yani Kader mahkumlarına DOKUNDU

KABET, Ferizli'de Yüreklere Yani Kader mahkumlarına DOKUNDU

KABET, Ferizli'de Yüreklere Yani Kader mahkumlarına DOKUNDU

4 Haziran 2022 15:00
-A

+A

KABET Sosyal farkındalık projesi kapsamında 4 yıl önce başlattığı projesine ara vermeden devam ediyor. Pandemi dışında  yapaılan programlar dahilinde yılda 5-6 kez Ferizli L tipi ceza evinde mahkumlar iel bir araya gelerek Tiyatro ile onlar ile buluşuyorlar.Yine Ferizli’deki Sakarya 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’nün davetlisi olarak giden KABET ekibi, uyuşturucu batağına düşmüş bir oğul ve annesinin dramının sergilendiği, ‘Hayatın Umudu’ oyununu oynadı. 

Cezaevindeki mahkumların yanısıra gardiyanların, cezaevi yöneticileri ve savcıların da ilgiyle izlediği oyun büyük alkış aldı. 

KABET Kurucusu ve Yönetmen Suzan Tufan, “Cezaevlerinde oynamak bana ve ekibime daha iyi geliyor. Çünkü kısıtlı durumda, sanata ve kültüre ulaşmakta dışardakiler kadar şanslı olmadıkları için daha çok ihtiyaç duyuyorlar. KABET olarak bize bu imkanı veren sanatı mahkumlarla buluşturan Cezaevi yönetimine ve sosyal hizmet uzmanlarımıza teşekkür ederim” dedi. 

KABET Genel Koordinatörü Sezgin Tutar : Nekadar emek veririseniz verin,yorulusanız yorulun ama şu Ferizli Cezaevinde Kader mahkumları ile buluştuğumuz an en dinlendiğimiz ve hem duygusal hemde gülmeyi anımsadığımız dakikalar çok kıymetli.KABET ekibi bir gönüllülük esasında çalışıyor,bizleri menuniyet içinde bırakan şeyler biraz ilgi ,birazda güler yüz oldumu biz Türkiyenin heryerine  gider oynarız. Ama en önemlisi Arkamızda KALE GİBİ Duran maddi manevi ihtiyaçlarımızı karşılayan,özel ilgi gösteren bir Belediye başkanımız Var.Kim nederse desin Kültüre sanata ve emeğe saygı Duyan  hangi paltform olursa olsun herkese destek olmaya çalışan Belediye Başkanımız Murat KEFLİ ye çok teşekkür ediyoruz.Emeği Geçen  her an bizleri yanlız bırakmayan Kaymakamımızın Değerli Eşleri Gülsüm karatekeli'ye, Yazarımız Yönetmenimiz Suzan Tufan Hocamıza,Melike Erçine,Buak Civan a,Yasin Kulaç a,Yasemin Yalçın a, Begüm Cebesoya,Hasan Emre Kaya ya,Sema Şahin e,Sedat Kaya ya ,İlknur Kaya ya , Miraç Civan a, Davut Yılmaz a, Usta Şöförümüz Ender Güneş e,Macide Tutar a ve Basınımızın değerli Temsilcisi Kaynarcahaber Genel Yayın Yönetmeni Sedat Baltaya   çok ama öok teşekkür ediyorum,dedi

Cezaevi yönetimi de KABET ekibi adına Suzan Tufan’a çiçek hediye ederek, katkılarından dolayı tüm ekibe teşekkür ettiler. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

 • Genel
 • Türkiye
 • Öne Çıkan Firmalar
 • Ekonomi
 • Teknoloji
 • Duyurular
 • Kaynarcaspor
 • Kaynarca Emlak
 • siyaset
 • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku