Genel

Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar başlıyor

Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar başlıyor

Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar başlıyor

21 Nisan 2022 08:45
-A

+A

Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar başlıyor
Kaynarca’da hayata geçirilecek Atıksu Arıtma Tesisinin ihale sürecinin tamamlandığını ve en kısa zamanda yer tesliminin gerçekleştirileceğini kamuoyuyla paylaşan Başkan Yüce, “Sakarya’nın bugünü ve yarınlarını düşünerek bir projemizi daha başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kaynarca ilçesinde 10 bin metrekarelik alanda hayata geçireceğimiz atıksu tesisinde çalışmalar tamamlandığında günde 3 bin metreküplük arıtma kapasitesine sahip olacak. ” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şehrin bugününü ve yarınlarını garanti altına alacak ve Sakarya’nın yaşam kalitesini Türkiye’de örnek hale getirecek projelerine her geçen yenisini bir yenisini daha ekliyor. Kaynarca ilçesinde ihaleye çıkan ve çalışmalar neticesinde ihale süreci tamamlanan atıksu arıtma tesisinin ihalesi tamamlandı. İhalesi tamamlanan ve önümüzdeki günlerde yer teslimi gerçekleştirilerek çalışmalarına başlanacak atıksu arıtma tesisi 10 bin metrekarelik alana inşa edilecek. Projenin Sakarya’nın doğasına katkı sağlayacağını söyleyen Başkan Yüce, başlatılan çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulundu.
40 bin metre atıksu hattı da bölgeye kazandırılacak
Yer tesliminin ardından bölgedeki çalışmaların hızla başlayacağını ifade eden Başkan Yüce, “ Sakarya’nın bugünü ve yarınlarını düşünerek bir projemizi daha başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kaynarca ilçesinde hayata geçireceğimiz atıksu arıtma tesisi ile bölgenin gelecek nüfus potansiyeli göz önünde bulundurulmuş ve projenin tüm detayları bölgeye uzun yıllar boyunca hizmet edecek şekilde düşünülmüştür. Proje kapsamında 40 bin metre uzunluğa sahip olacak kanalizasyon hatlarını da ilçemize kazandıracağız. Bu hat sayesinde toplayacağımız atıksuları, sağlıklı bir şekilde tesisimize taşıyarak burada kullanacağımız üst düzey teknoloji ile arıtacağız. Arıttığımız temiz suları doğaya deşarj ederek Sakarya’nın doğasına çok önemli bir katkı sağlayacağız” dedi.
Bölgenin geleceğine de hizmet edecek
Projenin detayları hakkında da bilgiler paylaşan Başkan Yüce, “Atıksu arıtma tesisini ilçede bulunan Esmegölü Deresi kenarında inşa edeceğiz. Son teknoloji kullanacağımız tesisimiz tamamlandığında günde 3 bin metreküp su arıtma kapasitesine sahip olacak. Arıtma projemizin birinci kademesini 18 bin kişilik nüfusa hizmet edecek şekilde projelendirdik. İlerleyen yıllarda nüfusa bağlı olarak ikinci kademe inşasını da gerçekleştirebileceğiz. Gelecek yıllarda nüfus artıkça tesisin hizmet alanı daha fazla genişleyebilecek. Böylelikle geliştirilebilen projemiz sayesinde bugün yapılan hizmet 50 yıl sonra bile vatandaşımızın kullanımında olabilecek” ifadelerinde bulundu.

Kaynarca Belediye Başkanı Murat KEFLİ : Öncelikle en öncelikli sorunumuza 3 yıldan beri ciddibir şekilde odaklanarak tüm enerjimizi geleceğimizin en iyi ve anlamlı projelerinden olan Altyapı ve arıtma tesisleri nihayet yapılıyor. Emeklerimizin baş mimarı Değerli Abim Sakarya Büyükşehir Belediye başkanım Ekrem Yüceye, Saski Genel Müdürümüz Yiğit Turan 'a, Çok kıymetli İller Bankası Genel Müdürümüze sevgili Bakanımıza ,Genel Başkan Yardımcımız Aliihsan Yavuz 'a , İl başkanımız Yunus Tever 'e çokteşekkür ediyorum. Kaynarcamızın budan böyle önü açılmıştır. Ekrem Başkanım ile birlikte bu yaz Kaynarcamıza sağlıyacağımız ve özellikle Köy mahallelerimizde planladığımız sıcak asfalt çalışmaları ilede sıcak asfalt yol ağımızı zirveye çıkarmayı hedefliyoruz. İnşallah birçok köymahallemizde sıcak asfalt ile buluşarak 2022 yılı en iyi verimli çalışmalarımızın göstergesi olacaktır dedi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku