Genel

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli'den Esnafa Tam Destek

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli'den Esnafa Tam Destek

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli'den Esnafa Tam Destek

9 Aralık 2020 19:39
-A

+A

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli ve Kaynarca Esnaf Odası Başkanı Kadir Yazgan Covid 19 Tedbirleri kapsamında kapatılan işyerleri ve Çalışma süreleri kısıtlanan esnafların  son durumu hakkında konuşmak üzere Belediye Başkanlık makamında bir araya geldiler.
     Kaynarca Esnaf Odası Başkanı Kadir Yazgan : Covid 19 tedbirleri kapsamında şuana kadar tüm  esnaflarımızın  çalışmaları kapalı kalma süreleri ve tamamen kapanmaları gibi süreçlerde  her bir  esnafın madur olduğu ve bu konuda Kaynarca Belediye Başkanı Olarak öncelikle  belediyenin kiracıları olan esnaflardan kapalı olanlardan ve çalışma süreleri kısıtlanan esnaflara destek amaçlı neler yapabilirizi görüşmek destek istemek için geldik dedi. Başkan Yazgan  geçtiğimiz  dönemde salgınla ilk mücadele   aylarında yapılan kira desteğinden dolayı tekrar teşekkürlerini iletirken aynı zaman da esnafın memnuniyetini  ileterek, aynı şekilde  destek ve yardımlarınızı  bekliyoruz talebinde bulundu.
    Kaynarca Belediye Başkanı Murat KEFLİ : Salgın  süresince her zaman  esnafın yanında olduklarını belirten Başkan Kefli  "Hepinizin bildiği gibi pandeminin sadece sağlık açısından etkileri yok; aynı zamanda da ekonomik etkileri de var. Kaynarca Belediyesi olarak Belediye pasajlarında kiracımız olan esnaflarımızın İşyerleri kapanmak zorunda olan ve faaliyet süreleri kısıtlanmış esnafımıza yardımcı olacağız. Covid-19 salgını sebebiyle kapatılan İlçemizdeki diğer esnaflarımıza da Devletimizin  uygulayacağı yardım destek paketi açıklandığında yardımcı olacağız.
    Kadir başkanımızla ve daire  başkan yardımcılarımız ve müdürlerimizle durumu değerlendirdik  ve Belediyemiz Kiracılarından covid 19 tedbirleri kapsamında kapatılan yerlerden kapalı kaldıkları sürelerde kira alınmaması, çalışma süreleri  paket servisten tutunda normal  faaliyet gösteren kısıtlanmış esnaflarımızdan da yarı kira alınması ,2021 yılında bu esnaflarımızın kiralarına  yapılması planlanan tefe tüfe oranında zammında yapılmamasına karar verdik .Öncelikli olarak Böylesi zor dönemlerin birlik ve beraberlik içerisinde geçirilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Kefli " Herkes evine bir ekmek götürebilmek  için çaba ve gayret  gösteriyor .Bu zor günlerde gerçekten sabırla kurallara uyarak covid 19 tedbirleri genelgelerine  uydukları için her birini tebrik ediyor, Bunun için hepsine teşekkür ediyorum.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku