Genel

Kaynarca'ya Metrekareye 72 Kilogram Yağış Düştü,Evler,Ahırlar,Birçok Ekili Arazi Sular altında kaldı

Kaynarca'ya Metrekareye 72 Kilogram Yağış Düştü,Evler,Ahırlar,Birçok Ekili Arazi Sular altında kaldı

Kaynarca'ya Metrekareye 72 Kilogram Yağış Düştü,Evler,Ahırlar,Birçok Ekili Arazi Sular altında kaldı

8 Temmuz 2020 22:02
-A

+A

 
SAKARYA VALİSİ  ÇETİN OKTAY KALDIRIM KAYNARCAYI VE   BAŞKAN KEFLİYİ YANLIZ BIRAKMADI

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, şiddetli yağışa bağlı sel ve su baskınlarının yaşandığı Kaynarca İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 
İlçede selden etkilenen bölgelere giden Vali Çetin Oktay Kaldırım, İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Murat Kefli’den son durum ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
Kaynarca ilçesinde sağanak yağış sonrası meydana gelen su baskınından etkilenen Müezzinler Mahallesi, Güven Mahallesi, Kulaklı Mahallesi, Hayaller Mahallesi, Uzunalan Mahallesi, Yeşilova Mahallesi ve Büyükyanık Mahallesinde incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, selden zarar gören vatandaşlarımıza da geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Selden etkilenen evler ile tarım arazilerini yerinde gören Vali Çetin Oktay Kaldırım, yetkililerle yapılacak çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu.
 
Buradaki temaslarının ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte 78 kilometre uzunluğa sahip Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçeleri sınırlarında Büyükşehir Belediyesince hizmete alınan Melen Botanik Vadisini gezdi.
 
Biberiye, lavanta ve ıhlamurların bulunduğu 4 bin dekarlık alanda incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce’den proje hakkında bilgiler aldıktan sonra ilçeden ayrıldı.
 

    SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKREM YÜCE KAYNARCA VE BAŞKAN KEFLİYİ YANLIZ BIRAKMADI

Dün gece başlayan ve sabah saatlerine kadar etkisini gösteren yağışın ardından Kaynarca’da meydana gelen sel ve su taşkınlarına Büyükşehir ve SASKİ ekipleri hızla müdahalede bulundu. Vali Çetin Oktay Kaldırım ile bölgede incelemelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefliden  sondurum hakkında bilgi aldı.“Kısa sürede Kaynarca’da metrekareye 72 kilogram yağış düştü. Hamdolsun herhangi bir can kaybımız yok. Afet sonucu oluşan hasarı en kısa sürede onaracak, kısa sürede hayatı normale döndüreceğiz. Ekiplerimiz de yine teyakkuz halinde olacak
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’la birlikte sağanak yağışların ardından Kaynarca’da sel ve su taşkınlarının yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundu. Şehrin özellikle kuzey bölgesinde etkisini gösteren yağışla birlikte Kaynarca’da metrekareye 72 kilogram yağış düştüğü bildirildi. Sabahın ilk saatlerinden itibaren yoğun bir mesai harcayarak taşkınlara müdahale eden SASKİ ekipleri marifetiyle sel nedeniyle kapanan köy yolları temizlenirken, bahçelerinde su taşkını meydana gelen vatandaşların da bahçelerinden su vidanjör araçlarının yardımıyla çekildi. Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Vali Kaldırım ve Başkan Yüce’ye son duruma ilişkin bilgiler verdi.
 
Ekipler teyakkuzda olacak
Bölgeyi ziyaretinde geçmiş olsun dileklerini paylaşan ve yapacakları çalışmalarla kısa sürede hayatı normale döndüreceklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Valimiz Çetin Oktay Kaldırım ile Kaynarca’dayız. Özellikle şehrimizin kuzey bölgesinde etkisini gösteren yağışlarla oluşan tablodan üzüntü duyuyorum. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hamdolsun herhangi bir can kaybımız yok. Sabahın ilk ışıklarından bu yana Büyükşehir ve SASKİ ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Derelerin taşmasıyla kapanan mahalle yollarını tekrardan ulaşıma açtık. Hanelerde yaşanan su baskılarına müdahalede bulunduk. Vatandaşlarımızın yanındayız. Afet sonucu oluşan hasarı en kısa sürede onaracak, kısa sürede hayatı normale döndüreceğiz. Ekiplerimiz de yine teyakkuz halinde olacak” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku