Yazar

kaynarca.biz@hotmail.com

18 makale bulunmakatadır

Kaynarcayı Severken Kaybetmek Çok Acı

Kaynarcayı Severken Kaybetmek Çok Acı

14:22 - 10 Ekim 2018

+A

-A

Okunma: 2194

  Güzel Kaynarcamda bazen o kadar güzel şeyler oluyorki mıh gibi ,ınsanın benim kaynarcam böyle bir yer diyesi geliyor ,nedenmi ? O sıcaklık,o samimiyet,o yardımlaşma,o hiç biyerlerde olmayan sahiplenme insanı  çok etkiliyor.,Ama bazende o kadar çok sorumsuzca ,bilinsizce dedikodu  ,riya  ,ihanet karışıyorki ,kahvehanelerin derinliğinde, yayılası evlere kadar. Fakat  güzel olan bizim memleketimiz kaynarca diyor , işin güzel yanlarına bakarak benim ilçem diyerek  övünüyoruz,

Lakin...

Sosyal anlamda hemen hemen  hiç yok denecek kadar sahipsizlenme ile geleceğimizin teminatı gençlerimizin hayatı öğrenmelerini engelliyoruz.. hani derler ya olursa olur ,olmazsada cok önemli değil dersiniz.

Kaynarca da kurulan ve kurulacak OSB lerin hayatımıza müdaheleleri,getirdikleri götürdükleri hiç hesaplanmıyor,dikkate alınmıyor. Ya tutarsa  dediğimizde hiç bir hazırlığımız yok, biz napmalıyız,modunda ,gerekte yok dercesine ilgisizce izleyen bir  yapıda gelecek göçlerin hesaplanmadığı bir sürece doğru yol alırken ,kaybedeceğimiz köse baslarında azınlıkta kalan bir topluluk içerisinde Kaynarcalılar derneğini kendi yaşadığımız  ilçemizde kurmak ve  bütün kontrolleri kaybetmek için zaman adeta tik tak diyere işliyor.Bunu sadece yerel yönetim ve devlet  yapısından beklememek gerek,orda burda dedi kodu üretenleri dinleyeceğimize cözümler öneriler üreterek çokdaha verimli ve etkili bir şehir meclisi olusturarak ilçemizin büyümesine gelişmesine hep birlikte katkı vererek harika şeyler yapabiiliriz. Gerek yeni iiş alanlarına gerekse gelecek yatırıcılara tüm desteğimizi sağlamak ama devamındada öncelili olarak kaynarcanın gençlerine iş istihdamları sağlamak gerekiyor. Eğer biz bu  istihdamı kontroletmez  görmezlikten gelirsek , kaynarcanın tamamında bir sürü göc almış ve azınlıkta kalmış bir  insan topluluğu arasında yok olur kalırız.

Düğünlerimiz,cenazelerimiz çok şey kaybetmedi,aynısıcaklık aynnı hisler altında yardımlaşma  birliktelik  övündüğümüz genel şeylerden.Fakat önemsediğim bir husus,düğünlerimizdeki köyümde düğün var, mahallemde düğün var, diyerek misafirliğe gitmeyen işlerini erteleyen,komsusu düğün yaparken en az onun kadar heyecanlanan bir topmlumda uzaklaşır değerlerimizi kaybeder duruma gelmişiz.

Yüzlerce arazi satılarak ötekileşmeye başlayan , elimizden yavaş yavaş kayan kaynarcada ,onu severken kaybetmek çok acı bir  şey. Gelin öfkeyle,hiddetle,kinle, değil iyidüşünerek elimizden kayan kaynarcayı istediğimiz gibi inşa edelim........Sevgiyle kalın

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Kaynarca Doğasıyla,Havasıyla Sizce Güzel Bir Yer mi ?

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku