Genel

Şehirdeki iki hastaneye MR cihazı geliyor!

Şehirdeki iki hastaneye MR cihazı geliyor!

Şehirdeki iki hastaneye MR cihazı geliyor!

9 Ocak 2023 09:23
-A

+A

Sakarya'da vatandaşların sıra almak için aylarca beklediği MR randevularıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Şehirdeki Arifiye Sadıka Sabandı Devlet Hastanesi ve SEAH Acil Durum Hastanesi’ne yeni MR cihazı temin edileceği duyuruldu. MR cihazlarının gelmesiyle randevulardaki yoğunluğun bir nebze de olsa önüne geçilmesi düşünülüyor.
Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, şu ifadeleri kullandı:
 
* Tomografi ve MR çekiminde OECD ülkelerine bakıldığında ülkemiz ilk sıralarda yer alıyor. Hastanelerin yoğunluğu, muayene sürelerinin kısalığı ve hastaya yeteri fiziki muayene süresinin ayrılamaması gibi nedenler bu tetkikleri artıran en önemli unsurlar olarak ön plana çıkıyor.
 
* Bundan sebep Sakarya’mızda da vatandaşlarımızdan MR randevu sürelerinin uzunluğu konusunda çokça şikayet ve geri dönüş alıyoruz.
 
* Şunu da özellikle belirtmeliyim ki şu anda herhangi bir hastanemizde MR cihazının bozukluğu veya çalışmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Kısım kısım çekim yoğunluğundan kaynaklı uzun süreli randevu dönüşleri mevcuttur.
 
* Sağlık Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Arifiye Sadıka Sabancı Devlet Hastanemize bir adet MR cihazı temini yapılmıştır. Bu ay sonunda hizmete alacağımız cihazımız ile şehrimizdeki randevu yoğunluklarının bir nebze olsun önüne geçeceğimizi düşünüyorum.
 
 
* SEAH 100 Yataklı Acil Durum Hastanemize de önümüzdeki günlerde bir adet MR cihazı kazandıracağız. Bu cihazın ihalesi henüz gerçekleşmedi. Bakanlığımız bu süreci de yakından takip etmektedir.
 
* Bu cihazımız da geldiğinde SEAH Türkiye’de iki ayrı noktadan MR cihazını kullanabilen tek hastane örneği olacaktır. Tüm bunlar MR randevu sistemini rahatlatacak önemli adımlardır.
 
* Güçlü olan sağlık altyapımızı ve sağlık sistemimizi gün geçtikçe yenilemeye, şehrimizin ihtiyaçlarına uygun adımları atmaya durmadan devam edeceğiz. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya MR cihazı başta olmak üzere ilimize vermiş olduğu destekler için çok teşekkür ediyorum.

HABER KAYNAĞI      HALK54.COM
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku